Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena.

Tą dieną įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti tolerancijai, pakantumui ugdyti, gebėjimui suprasti kitus, skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų tautybių, pažiūrų, skirtingo tikėjimo žmones, primenama, kas yra tolerancija ir kodėl ši vertybė yra tokia svarbi.
Mūsų mokykloje Tolerancijos diena buvo taip pat minima. Tą dieną, į mokyklą ateiti pageidaujama buvo raudonos spalvos drabužiais, o paukščius vaikai padarė, kaip taikos, šventumo, žmogaus sielos simbolis. Su mokiniais buvo kalbėta apie tolerantišką elgesį. Stengdamiesi išsiaiškinti, kaip jie supranta tolerancijos sąvoką (ant lapelių turėjo išrinkti užrašytu  žodžius su reikšme „tolerancija“). Išsiaiškinta, kad tolerantiškas žmogus yra draugiškas, ramus, išmintingas, linkintis gera, subtilus, lankstus, mylintis žmones, supratingas, šiuolaikiškas, nuoširdus, pagarbus, atviras.

Tolerancijos dienos renginiai – puiki proga dar kartą apmąstyti savo vertybes, tolerancijos ribas bei galimybes.