Święto Niepodległości 11 listopada 2021 roku

CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ ?

Niepodległość to brąz na cokołach,
lecz na co dzień – mówiąc po prostu
polski dom, polski las, polska szkoła,
polska władza i polski Kościół.

Marcin Wolski

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie 5-8 klas uczestniczyli w zajęciu „CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?”,celem lekcji było interpretacja wiersza Marcina Wolskiego „Niepodległość”,wyjaśnienie, czym jest niepodległość; rozmowa o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości, wyjaśnienie, w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość, wypowiadanie się na temat patriotyzmu.

Szkoła już kolejny raz wzięła udział w akcji „Szkoła do Hymnu 2021” o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Pani Halina Szymielewicz dyrektor Dajnawskiej Sali Imprez przygotowała bransoletki w kolorach biało-czerwonych oraz ciekawe zajęcie.

Niezwykle ważne jest, by pamięć o tych, co walczyli i o tych, którzy nie wrócili do ojczystych domów, została zachowana przez kolejne pokolenia. By takie tragedie nigdy się nie powtórzyły w historii żadnego narodu. Dlatego musimy uświadomić sobie, że najcenniejsze, co mamy – jest życie.